Menu
tel.:+420 730 811 800

Psychologické poradenství a psychoterapie v osobním a partnerském životě

Současná doba přináší spoustu možností, jak si život udělat lehčí, krásnější, radostnější, umožňuje nám lépe žít. Souběžně s těmi možnostmi přináší také hodně problémů – defekty v mezilidských vztazích, ztrátu soudržnosti a solidarity, pocity osamělosti, opuštěnosti a odcizení.
Už jste se pokoušeli „vypovídat“ ze svých problémů blízkým, ale nepomohlo to?
Ocitli jste se v životní situaci, kterou vnímáte jako krizovou?
Máte pocit, že jste na všechny obtíže sami? Hledáte blízkost, porozumění, pochopení?
Řešíte problémy ve vztahu, opustil Vás partner nebo Vy opouštíte partnera?
Máte dojem, že se obtížně domluvíte s lidmi kolem sebe?
Všechno ve Vašem životě, je tak, jak má, ale přesto nejste spokojeni?
Chcete se lépe poznat, porozumět sám / sama sobě, rozvíjet dále svůj duševní potenciál?
Pokud se vás některá z uvedených situací týká neváhejte mne kontaktovat

Příběh z praxe

Do poradny přišla naprosto bezradná mladá žena. Nešťastná z toho, že ubližuje dětem i manželovi, se kterým se chce dát rozvést. Cítí, že už nemůže dál, že svou situaci nezvládá.

S manželem jsou svoji jedenáct let, mají dvě děti – desetiletou holčičku a pětiletého chlapce. Bezstarostné manželství před dvěma lety narušil její nástup do zaměstnání. Po dlouhé době strávené v domácnosti se dostala mezi lidi, práce ji baví, naplňuje, odpoutala se od starostí s dětmi.

Teď se však chce rozvést a děti nechat manželovi, což nikdo kolem ní nechápe. Manžel je finančně dobře zabezpečený a o děti se stará velmi dobře. Jí samotné ale děti lezou na nervy. Má pocit, že pro ně a pro manžela nemá dostatek lásky, nezvládá už předstírat. Miluje někoho jiného, v práci totiž potkala mladšího muže a zamilovali se do sebe. Vztah trvá dva měsíce, milenec nemá vlastní bydlení, takže žádný z nich neví, co bude dál. Sama si není jistá a nechce ublížit nikomu ze svých nejbližších.

Naše první setkání bylo velmi emotivní, plné pláče. Klientka ocenila, že se mohla svěřit a uvolnit tak velké napětí. V průběhu sezení dostala prostor a podporu, aby si ujasnila vlastní pocity a vyjádřila vše, co cítí v atmosféře důvěry a bezpečí. Postupně získala reálný náhled na situaci, ujasnila si, co je pro ni důležité a nakonec snad zjistí, co skutečně v budoucnu chce. S radikálním řešením v podobě rozvodu se rozhodla počkat a oba s manželem začali docházet na párová sezení, během kterých společně hledáme cesty a možnosti, jestli a jak mohou ve svém manželství pokračovat.